J.Kantola – Taksi ja tilausajo Rovaniemi
J.Kantola taksi rovaniemi on aito paikallinen, perinteinen taksiyritys sekä ensimmäinen ja toistaiseksi ainoa ”LikiTaksi” Rovaniemellä. Yrityksellä on tällä hetkellä pari autoa joista yksi kuuluu Lähitaksi Rovaniemen (Rovaniemen Aluetaksi Oy:n) ajovälitykseen. Yritys tarjoaa kuljetuspalveluja kaikille; vauvoista vaariin ja muoriin, yritykset ja yhteisöt, turistit, paketit, laskutusajot yrityksille yms. Esteettömät (ns. Invakuljetukset) eivät kalustosta johtuen ole mahdollisia.
J.Kantola arvostaa perinteisiä taksin arvoja kuten hyvää ja rehellistä asiakaspalvelua, turvallista matkustamista laadukkaalla kalustolla.
Autoilija itse on taksiyrittäjä jo kolmannessa sukupolvessa. Suvussa on ollut yrittäjyyttä 1960-luvun loppupuolelta lähtien. J.Kantola tmi on perustettu syksyllä 2016, mutta kokemusta alalta on karttunut jo vuodesta 2004 lähtien. Työntekijät ovat nyt ja tulevaisuudessa koulutettuja ammattilaisia.
Mukavaa matkaa ja turvallisia kilometreja J.Kantolan kyydissä!

Näätäpolku 42, Rovaniemi, Suomi
010 338 9898